czwartek, 28 września, 2023

Midsummer na Tarasowie

Spotkanie ze Szwecją i z Järva Park Hotel w Solna (Sztokholm)

Tak jak po ciemnej zimie przychodzi jasna wiosna, tak i na naszym Tarasowi po czasie ograniczeń nastąpiło radosne, pełen pozytywnej energii spotkanie branżowe. Hasłem na  obwiercie sezonu spotkań i wyjazdów była magiczna noc obchodzona w całej Skandynawii, czyli Midsummer.

W Szwecji sama wigilia Nocy Świętojańskiej jest celebrowana w otoczeniu natury. Dorośli i dzieci zbierają kwiaty, by zapleść wianki i umieścić je na wysokim oplecionym zielenią słupie, wokół którego koncentrują się wszystkie uroczystości, tańce, zabawy, spotkania.

Tradycja ta sięga czasów Wikingów. Jest to moment przesilenia dnia i nocy, magiczny czas kiedy wszystko jest możliwe, a dobro zwycięża nad złem.

Miasta wyludniają się a ludzie z koszykami pełnymi wiktuałów  jadą nad brzegi mórz, jezior, fiordów, by przy ogromnych ogniskach, ukwieconych stołach wspólnie spędzać czas śpiewać, bawić się, z rodziną i  znajomymi.

Podobnie było na spotkaniu Tarasowa. Trudno opisać radość ze spotkania na świeżym powietrzu, gdzie stoły uginały się od szwedzkich specjałów.Spotkaniu branży towarzyszyła prezentacja oferty szwedzkiego Jarva Park Hotel w Sztokholmie.

Reprezentanci branży MICE z wielką uwaga wysłuchali i obejrzeli prezentację doskonałego dla grup i turystów indywidualnych obiektu Järva Park Hotel w Solna, biznesowej dzielnicy Sztokholmu.

Ten nowoczesny trzy i czterogwiazdkowy hotel t znajduje w biznesowej i królewskiej dzielnicy Sztokholmu – Solna, oferuje zakwaterowanie w 183 pokojach i apartamentach w stylu skandynawskim oraz zapewnia świetne zaplecze konferencyjne – 7 sal w dowolnym układzie, w tym kinowa.